Szanowni Państwo
Jak już informowaliśmy wcześniej, Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie przygotowała projekt edukacyjny pt. Przez historię z „Niezwyciężonymi”. Zainteresowane szkoły mogą dwa razy w miesiącu uczestniczyć w lekcjach online, podczas których pracownicy Delegatury IPN w Olsztynie poruszają dwa kolejne tematy z historii II RP.
Każda z lekcji poprzedzona jest fragmentem animacji IPN pt. „Niezwyciężeni. Czas próby”, która w sposób atrakcyjny dla młodego pokolenia ukazuje wysiłek Polaków niezłomnie walczących o odzyskanie i utrwalenie przez Polskę niepodległości.
Cały cykl składa się z sześciu spotkań online, skierowanych do uczniów szkół podstawowych (5-8 klasa) oraz ponadpodstawowych. Szkoły, które wezmą udział w minimum trzech spotkaniach, otrzymają certyfikat uczestnictwa.
Prowadzący zajęcia 20 kwietnia (godz. 10.45-11.30) skupią się na dwóch tematach:
- Bitwa Warszawska 1920 r.
Krzysztof Kierski, historyk Oddziałowego Biura Badań Historycznych Delegatury IPN w Olsztynie przedstawi losy decydującej bitwy wojny polsko-bolszewickiej. Uznawana jest ona za 18. przełomową bitwę w historii świata, która zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.
- Bunt Żeligowskiego
Michał Ostapiuk, historyk olsztyńskiej delegatury IPN, opowie o „Buncie Żeligowskiego”, czyli o tym jak Józef Piłsudski przechytrzył Litwinów, bolszewików, aliantów i sprawił, że Wilno weszło w skład II Rzeczpospolitej.
Prosimy dyrektorów szkół, nauczycieli oraz wszystkich chętnych o wcześniejszą rejestrację poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej. Termin rejestracji – do 19 kwietnia 2022 r. Link do spotkania wysyłany jest automatycznie przez system po wypełnieniu formularza.
UWAGA!
Należy sprawdzić czy wpisany adres e-mail jest poprawny, ponieważ zgłoszenie z błędnymi danymi może uniemożliwić Państwa udział w spotkaniu.
Formularz zgłoszeniowy
„Bitwa Warszawska 1920 r. Bunt Żeligowskiego” – spotkanie online”
20 kwietnia 2022 r., godz. 10.45 – 11.30
[contact-form-7 id=”35155″ title=”Bitwa Warszawska 1920 r. Bunt Żeligowskiego” – spotkanie online”]